Winnaar tulpenkeuren Breezand bekend
Op de slotavond van de tulpenkeuring konden de deelnemers zich dit jaar voor de laatste maal stukbijten op tien potten met tulpen. Mark Ruiter werd de winnaar van de zilveren tulp. Hij gaf zijn overwinning extra glans door met slechts 9 strafpunten te winnen.
In de B-groep was Dave Boots oppermachtig. Ook hij wist, net als Mark Ruiter, zijn eindoverwinning extra glans te geven. Hij zette namelijk een topscore neer van slechts 11 strafpunten. Bij de junioren eiste Tessa Korver, net als vorig jaar, de eindoverwinning op. Dat zij de verdiende winnaar was, bevestigde zij, door ook tijdens de laatste keuring als eerste te eindigen.
De winnaars nemen op 24 februari a.s. deel aan het NK Tulpenkeuren dat gehouden wordt op het Holland Flower Festival.
De uitslagen in Breezand zijn als volgt:
Dagscores
A-groep:
1. Mark Ruiter 9,0 strafpunten
2. A.J.J. Langedijk 10,5 strafpunten
3. Ronald Mes 12,0 strafpunten
Axel Vroling 12,0 strafpunten
B-groep:
1. Dave Boots 11,0 stafpunten
2. William Boon 14,5 strafpunten
3. Piet Hein Veerman 15,0 strafpunten
Marcel Schouten 15,0 strafpunten
Junioren:
1. Tessa Korver 18,0 strafpunten
2. Jorine Haakman 22,5 strafpunten
3. Fleur Korver 23,0 strafpunten
Eindklassement (= het totaal aantal strafpunten van de vier beste keuringen)
A-groep:
1. Mark Ruiter 49,0 strafpunten
2. Bert Kuin 54,5 strafpunten
A.J.J. Langedijk 54,5 strafpunten
B-groep:
1. Dave Boots 68,5 strafpunten
2. Piet Hein Veerman 70,5 strafpunten
3. Marco Haakman 73,5 strafpunten
Junioren:
1. Tessa Korver 66,5 strafpunten
2. Sascha Buis 78,0 strafpunten
3. Fleur Korver 81,0 strafpunten
De aanmoedigingsprijs was dit jaar voor Aike Reus. Deze prijs werd wederom ter beschikking gesteld door de Schoof. Axel Vroling was de winnaar bij de soortenkennis. Van de 80 tulpensoorten kon hij er 69 juist benoemen. Met deze goede score liet hij Mark Ruiter en Marco Haakman net achter zich.
Afgelopen vrijdag werden ook de potjes van de huisbroei ingeleverd. De kwaliteit hiervan was zeer goed. Alice van Velzen leverde, na deskundig oordeel van de jury, de beste huisbroei in; tweede werd Corry Koomen-Buis en derde Piet Schuitemaker. Zij gingen alle drie met een mooie prijs naar huis.
Het keuringscomité dankt alle deelnemers, vrijwilligers, sponsors en de Schoof voor hun bijdrage aan de tulpenkeuring in Wervershoof. Dankzij hun inzet is het ook dit jaar weer een succes geworden. Ook de deelnemers aan het NK tulpenkeuren op vrijdag 24 februari aanstaande heel veel succes.
